Polednice (Recenze)

Čvc 23, 2016
Publikoval:
767 přečtení
Share Button

Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství?(Falcon)

Horor / Drama / Mysteriózní / Psychologický
Česko, 2016, 90 min

Režie: Jiří Sádek
Scénář: Michal Samir
Kamera: Alexander Šurkala
Hudba: Ben Corrigan
Hrají: Aňa Geislerová, Karolína Lipowská, Daniela Kolářová, Zdeněk Mucha, Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Tomáš Bambušek, Halka Třešňáková
Producenti: Matěj Chlupáček
Střih: Michal Lánský
Zvuk: Petr Šoupa, Viktor Prášil, Martin Jílek
Scénografie: Jan Novotný
Kostýmy: Jana Jurčová

button- recenze
Share Button
Souhr
 • Herecké obsazení - 60%
  60
 • Příběh - 45%
  45
 • Akce - 35%
  35
 • Hudba - 60%
  60

Souhrn

I když svým pojetím se jedná zcela o originální zpracování balady Polednice, tak mě samotný film nedokázal zaujmout. Chyběly dobré herecké výkony a hlavně postrádal nějaký smysl plný příběh. A o konci celého filmu už ani raději nemluvím. Když všechno porovnám, tak si myslím, že to hodnocení celého filmu není až tak špatné.

50 %
Hodnocení uživatelů: 3.0 (2 hlasů)
Posílám